Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER "programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji.

 
 ANKIETA  dotycząca  jakości  udzielonego doradztwa  przez  pracowników  Biura  Lokalnej  Grupy  Działania  Perły  Beskidu  Sądeckiego

 

Ochrona Danych Osobowych - Ogólna klauzula informacyjna

 

EWALUACJA ZEWNĘTRZNA LGD
ANKIETA DLA MIESZKAŃCÓW
ANKIETA DLA BENEFICJENTÓW

Bezpłatne doradztwo

Informujemy, że każdy z Wnioskodawców może skorzystać z bezpłatnego doradztwa w Biurze LGD Perły Beskidu Sądeckiego. Regulamin Doradztwa (aktualizacja 14.02.2020 r.) - pobierz

PRACE NAD LSR NA LATA 2023-2027

\

 

 

 

Galeria

16 października 2019 r. w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie przeprowadzono uroczystą Małopolską Galę Lokalnych Grup Działania. Podziękowania za lata współpracy dla Lokalnych Grup Działania złożył wicemarszałek Łukasz Smółka. Na Gali obecni byli przedstawiciele Zarządu, Rady Programowej oraz biura Stowarzyszenia LGD "Perły Beskidy Sądeckiego".

Fotogaleria

 16 grudnia 2017 roku nasze Stowarzyszenie LGD Perły Beskidu Sądeckiego we współpracy z Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Kultury w Muszynie zorganizowało po raz pierwszy na tym terenie "Międzynarodową prezentację stołów wigilijnych".

Wszystkich gości tradycyjnym opłatkiem przywitał Prezes Stowarzyszenia - Pan Zbigniew Jeremenko wraz z Dyrektorem MGOK-u Panią Izabelą Bajorek.
Uczestnicy z Polski, Słowacji, Węgier i Rumunii przygotowali pyszne regionalne potrawy wigilijne. Można było degustować smakołyki ze wszystkich tych państw.
Stowarzyszenia pań z Młodowa Głębokiego, Muszynki, Berestu, Rytra i Pani Adrianna Kostrzewa z Krynicy - reprezentanci Polski,  częstowały pierniczkami, gołąbkami, zupą grzybową, ciastami z makiem, kapustą wigilijną i wielu innymi bardzo smacznymi potrawami.
Była też podłaźniczka, własnoręcznie wykonane bombki, przepiękne dekoracje bożonarodzeniowe na białych obrusach oraz stare kolędy w wykonaniu Pań ze Stowarzyszenia w Młodowie Głębokim. Przygrywały również kapela z Krynicy Zdroju oraz Zespól Pieśni i Tańca "Muszyniacy" z Muszyny. Zagranicę reprezentował  tym razem zespól "Plavcanka" ze Słowacji. Wspólne kolędowanie tych wszystkich zespołów było niesamowitym przeżyciem dla wszystkich gości.
Przedstawiciele z Rumunii  z miast: Sanzieni,Sinteu, Camaru i Sanioba, ze Słowacji: z Kosic, Hrasovika, Jakloviec i Fóny oraz z Węgier: z Szentpeterszeg, Fuzerradvanov, Regecu i Mogyoróska również częstowali swoimi rodzimymi specjałami. To wszystko składało się na wyjątkowo sympatyczną atmosferę.
Organizatorzy, reprezentanci z wszystkich krajów oraz biorący udział w tej imprezie goście,  jednogłośnie wyrazili chęć udziału w takich samych prezentacjach.
Tak więc.....do zobaczenia w grudniu 2018 roku w Muszynie.

Fotogaleria

15 grudnia 2017 r. w sali Hotelu Perła Południa odbyła się międzynarodowa konferencja pn. "Wielokulturowość krain pogranicza Wyszehradu".

Gościli u nas członkowie zespołów regionalnych, stowarzyszeń, władz powiatowych, gminnych i kościelnych- zarówno z Polski, jak i zagranicy.
Uczestniczyli przedstawiciele ze słowackich, węgierskich i rumuńskich LGD-ów oraz goście z Czech.
Nasze LGD przygotowało prezentację o naszych działaniach w PROW w latach 2007 - 2013 oraz prezentację o organizowanym w latach 2010 - 2016 "Wyszehradzkim Festiwalu Kultur".
Wykład na temat różnorodności kulturowej i religijnej z obszaru LGD Perły Beskidu Sądeckiego- o Łemkach - przedstawił  Ks.Piotr Pupczyk z Prawosławnej Parafii Św. Włodzimierza Wielkiego w Krynicy Zdroju.
Natomiast o obrzędach i zwyczajach związanych z okresem bożnarodzeniowym opowiedziała Pani Zofia Skwarło- wieloletni choreograf Regionalnego Zespołu "Nawojowiacy" z Nawojowej.
Pani Zofia Skwarło opisała również regionalne stroje z terenu LGD-u oraz przygotowała niespodziankę dla gości - występ "drabów".
W ramach konferencji zwiedziliśmy również Ośrodek Edukacji Leśnej LKP w Roztoce Ryterskiej w Rytrze i posłuchaliśmy wykładu o walorach przyrodniczych naszego obszaru.
Konferencję zakończył przejazd "zielonym kuligiem" na Małą Roztokę w Rytrze i ognisko z kapelą.

Fotogaleria

LGD Perły Południa zorganizowała  w dnu 02 marca 2017 r. w sali konferencyjnej w Hotelu Perła Południa w Rytrze szkolenie  dla przedsiębiorców  z terenu gmin: Krynica Zdrój, Muszyna, Łabowa, Nawojowa, Piwniczna Zdrój i Rytro  planujących  rozwój działalności gospodarczej z wykorzystaniem dofinansowania  z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - więcej

06 lutego w Starostwie Powiatu Nowosądeckiego,na zaproszenie Starosty Pana Marka Pławiaka - odbyło się spotkanie naszego Stowarzyszenia z członkami Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Na bazie przygotowanej prezentacji z naszych działań w latach 2006- 2013 Prezes Stowarzyszenia- Pan Zbigniew Jeremenko przedstawił historię naszego LGD, zasady finansowania oraz najważniejsze projekty zarówno w sferze infrastruktury, jak i działań kulturalnych czy współpracy międzynarodowej.

Fot. J.W.

LGD Perły Beskidu Sądeckiego w dniu 12 października 2016 r. zorganizowała szkolenie dla potencjalnych wnioskodawców zainteresowanych podjęciem działalności gospodarczej w ramach dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Już po raz piąty spotkaliśmy się w muzyczno- tanecznej grupie zespołów z czterech państw: Czech, Polski, Słowacji Wegier.                                        

V Jubileuszowy Wyszehradzki Festiwal Kultur organizowany przez nasze Stowarzyszenie odbył się 18 września 2016r. w Nawojowej.

Lokalna Grupa Działania Perły Beskidu Sądeckiego w ramach  V Jubileuszowego Wyszehradzkiego Festiwalu Kultur w Nawojowej  w dniu 18 września 2016 r. zorganizowała  stoisko informacyjno-promocyjne.

« poprzednia 1 2 3 następna »