Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER "programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji.
Slajd Rytro Slajd Łabowa Slajd Muszyna Slajd Nawojowa Slajd Piwniczna Slajd Krynica

BEZPŁATNE DORADZTWO W BIURZE LGD!!

Informujemy, że każdy z Wnioskodawców może skorzystać z bezpłatnego doradztwa w Biurze LGD Perły Beskiu Sądeckiego. 

Bezpłatne doradztwo udzielane jest w formie

 

 

indywidualnej (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30); 

telefonicznej:  18 44 97 135, 603 114 489 w godzinach pracy biura lub 

e-mailowej: biuro@perlybeskidu.pl 

 

 

 

UWAGA: Z uwagi na duże zainteresowanie usługą doradztwa prosimy wcześniej umawiać się na określoną godzinę do konsultacji z pracownikiem Biura LGD. Doradztwo świadczone jest poza okresem trwania naborów wniosków. Regulamin Doradztwa (aktualizacja 14.02.2020 r.) - pobierz

Jubileuszowy V Wyszehradzki Festiwal Kultur w Nawojowej.

Już po raz piąty spotkaliśmy się w muzyczno- tanecznej grupie zespołów z czterech państw: Czech, Polski, Słowacji i Wegier. V Jubileuszowy Wyszehradzki Festiwal Kultur organizowany przez nasze Stowarzyszenie odbył się 18 września 2016r. w Nawojowej. Tradycyjnie rozpoczęto festiwal mszą świętą w kościele p.w. NMP w Nawojowej. Potem korowodem przeszły wszystkie zespoły na stadion sportowy, gdzie już oficjalnie przywitał wszystkich Prezes Stowarzyszenia LGD Perły Beskidu Sądeckiego - Zbigniew Jeremenko wraz z gospodarzem Gminy Nawojowa- Wójtem dr Stanisławem Kiełbasą. Gościli u nas również: Wójt Gminy Łabowa- Marek Janczak, Radni Powiatowi: Wiesław Pióro i Ryszard Poradowski , delegacja z LGD Beskid Gorlicki, Radny Gminy Krzepice, przedstawiciel LGD „Zielony Wierzchołek Śląska”, oraz współorganizator pierwszej WFK-i - Dariusz Pilśniak, delegacja z LGD na Słowacji „Mas Opal” z Koszyc- Maria i Ivan Burcikovie, dyrektor Szkoły Podstawowej w Opavie-Iva Chramostova oraz Burmistrz Fuzerradvanov na Węgrzech-Pal Pandak.                                                                                                                                    

Po oficjalnym otwarciu, podziękowaniach za pomoc w organizacjach poprzednich edycji festiwali oraz wspomnieniach – scenę opanowały zespoły.Grali i tańczyli: dzieci i młodzież ze Szkoły w Opavie pod dyrekcją Danieli Kureckovej, Zespól Folklorystyczny „Usmev” z Centrum Wolnego Czasu z Opavy pod kierownictwem Soni Wenzlovej, Orkiestra Dęta „Podhale” z Piwnicznej Zdroju pod dyrekcją Jana Jamrozowicza, zespól „Maticiar” z Velkeho Folkmaru na Słowacji, zespól Pali Pandak z Fuzerradvanov na Węgrzech, zespól "Tuhrincanka” oraz „Plavcanka” ze Słowacji, Regionalny Zespól „Nawojowiacy” z Nawojowej, akordeonista Karol Kieta a na zakończenie zabawa taneczna z zespołem muzycznym. Całej imprezie towarzyszyły stoiska : informacyjno-promocyjne Stowarzyszenia LGD „Perły Beskidu Sądeckiego” z regionalnymi przysmakami, stoisko z bibułkowymi kwiatami Janiny Mróz, animacje dla dzieci w wykonaniu Natalii Bochniarz z „Planety Zabawa”, pokazy parolotniarzy z Klubu „Cumulus” w wykonaniu Marcina Kafla oraz stoisko gości z Węgier z przygotowywaniem potraw – smacznego gulaszu węgierskiego. Wszystkie te atrakcje nagrywała Telewizja TV NS. Organizację tak dużego przedsięwzięcia nie udałoby się zrobić bez pomocy wielu osób.  

 I tak podziękowania należą się gospodarzowi  gminy Nawojowa-Wójtowi dr Stanisławowi Kiełbasie, Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Nawojowej- Janowi Kulpie, Księdzu Proboszczowi-mgr  Henrykowi Madziarowi, strażakom z OSP Łabowa, Policji, Dyrekcji i załodze ze Szkoły Podstawowej we Frycowej, Państwu Małgorzacie i Janowi Gawęckim z „Gawęckówki”, firmie „Grześ” z Nawojowej oraz Państwu Franczak z Restauracji „Majerzanka” z Piwnicznej Zdroju.

Organizatorzy oraz artyści z Czech, Polski, Słowacji i Węgier serdecznie dziękują wszystkim za udział i zapraszają za rok.

Poniżej fotorelacja z Festiwalu

Fot. J.W.L.W.