Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER "programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji.
Slajd Rytro Slajd Łabowa Slajd Muszyna Slajd Nawojowa Slajd Piwniczna Slajd Krynica

BEZPŁATNE DORADZTWO W BIURZE LGD!!

Informujemy, że każdy z Wnioskodawców może skorzystać z bezpłatnego doradztwa w Biurze LGD Perły Beskiu Sądeckiego. 

Bezpłatne doradztwo udzielane jest w formie

 

 

indywidualnej (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30); 

telefonicznej:  18 44 97 135, 603 114 489 w godzinach pracy biura lub 

e-mailowej: biuro@perlybeskidu.pl 

 

 

 

UWAGA: Z uwagi na duże zainteresowanie usługą doradztwa prosimy wcześniej umawiać się na określoną godzinę do konsultacji z pracownikiem Biura LGD. Doradztwo świadczone jest poza okresem trwania naborów wniosków. Regulamin Doradztwa (aktualizacja 14.02.2020 r.) - pobierz

Międzynarodowa prezentacja stołów wigilijnych.

 16 grudnia 2017 roku nasze Stowarzyszenie LGD Perły Beskidu Sądeckiego we współpracy z Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Kultury w Muszynie zorganizowało po raz pierwszy na tym terenie "Międzynarodową prezentację stołów wigilijnych".

Wszystkich gości tradycyjnym opłatkiem przywitał Prezes Stowarzyszenia - Pan Zbigniew Jeremenko wraz z Dyrektorem MGOK-u Panią Izabelą Bajorek.
Uczestnicy z Polski, Słowacji, Węgier i Rumunii przygotowali pyszne regionalne potrawy wigilijne. Można było degustować smakołyki ze wszystkich tych państw.
Stowarzyszenia pań z Młodowa Głębokiego, Muszynki, Berestu, Rytra i Pani Adrianna Kostrzewa z Krynicy - reprezentanci Polski,  częstowały pierniczkami, gołąbkami, zupą grzybową, ciastami z makiem, kapustą wigilijną i wielu innymi bardzo smacznymi potrawami.
Była też podłaźniczka, własnoręcznie wykonane bombki, przepiękne dekoracje bożonarodzeniowe na białych obrusach oraz stare kolędy w wykonaniu Pań ze Stowarzyszenia w Młodowie Głębokim. Przygrywały również kapela z Krynicy Zdroju oraz Zespól Pieśni i Tańca "Muszyniacy" z Muszyny. Zagranicę reprezentował  tym razem zespól "Plavcanka" ze Słowacji. Wspólne kolędowanie tych wszystkich zespołów było niesamowitym przeżyciem dla wszystkich gości.
Przedstawiciele z Rumunii  z miast: Sanzieni,Sinteu, Camaru i Sanioba, ze Słowacji: z Kosic, Hrasovika, Jakloviec i Fóny oraz z Węgier: z Szentpeterszeg, Fuzerradvanov, Regecu i Mogyoróska również częstowali swoimi rodzimymi specjałami. To wszystko składało się na wyjątkowo sympatyczną atmosferę.
Organizatorzy, reprezentanci z wszystkich krajów oraz biorący udział w tej imprezie goście,  jednogłośnie wyrazili chęć udziału w takich samych prezentacjach.
Tak więc.....do zobaczenia w grudniu 2018 roku w Muszynie.

Fotogaleria

Fot. L.W